Vize İşlemleri

İla, 2019’da yüzde 20 büyüyecek

İla, 2019'da yüzde 20 büyüyecek

İla’nın çalıştığı şirketlerin işini ve iş gereksinimlerini anlayan ve bu gereksinimlere uygun tahliller üreten bir marka olduğunu tabir eden İla Lojistik Danışmanlık kurucusu Özgür Akın, “Biz işe özel depo tahlilleri üretiyoruz. Standart değil, işin kurallarına uygun ve yüksek verimlilik içeren işler ortaya koyarak farklılaşıyoruz. Üretim yapan şirketler için azamî verimliliği sağlayarak, akıllı depo sistemleri üretiyoruz” dedi.

Bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmak istiyor

Yurtdışında paydaşlık muahedeleriyle iki projeye yönelik ekipmanları Türkiye’de üretip yurtdışına gönderdiklerini kaydeden Özgür Akın, bu yıl yurtdışındaki proje sayısını artırmayı planladıklarını söyledi. Uluslararsı standartlarda üretim yaptıklarını belirten Akın, prensip ve standartları sayesinde küresel bir marka olarak hizmet verdiklerini tabir etti.

İktisadın en büyük muhtaçlığı olan katma bedel ve verimliliğin, depo idaresi ile başladığını lisana getiren Akın, “Firmaların iş verimliliği için gerçek depoları tasarlıyoruz. İş planımızı verimlilik ve katma bedel odaklı oluşturuyoruz. Global ölçekte iş yapabilme yeteneğimiz ve deneyimimiz var. Çalıştığımız iş ortaklarımız küresel pazarda önde gelen markalar ve biz bu birliktelikle güç kazanıyoruz” diye konuştu.

Sanayi 4.0’ın yeni bir düşünme formu ve iş yapma biçimi getirdiğini belirten Özgür Akın, yaşanan sürecin üretimi ve düşünme biçimini değiştiren bir devir olduğunun altını çizdi.

“Endüstri 4.0 bir fırsat”

Akon, kelamlarına şöyle devam etti: “Tarım ihtilali, sanayi ihtilali, bilişim ihtilalinin akabinde bu alanlardaki gelişmeleri daha da ileriye taşıyacak bir periyot Sanayi 4.0 ile başladı ve bunun tesiri tüm üretim ihtilallerinden güçlü olacak. Sanayi 4.0 ile üretim biçimi değişiyor. Makinelerin irtibatı ile verimlilik, katma paha sağlamanın en değerli konusu haline geliyor. Bu da bizim üzere özel akıllı depolar tasarlayıp üretenler için çok değerli tesire sahip.”

Üretim yapan markaları sanayi 4.0’a hazırladıklarını ve rekabetçi olmalarını sağladıklarını söyleyen Özgür Akın, “Sağladıkları yalınlık ve iş gücü tasarrufu sonucunda ‘doğru eser hakikat yere yanlışsız zamanda’ prensibini faal bir formda işletiyoruz. Sanayi 4.0’ın bir risk değil, üretim yapanlar için fırsat olması için çalışıyoruz” dedi.

Akıllı sistemlerin tedarik zinciri süreçlerine direkt tesiri olduğunu belirten Akın, “Depolama sistemlerinin daha sağlıklı ve anlık bilgi idaresi, daha yüksek depolama verimliliği ve sevkiyatlardaki süratlilik ve doğruluk oranlarını artırma, iş gücünün efektif kullanımı, süratli aksiyon alabilme kabiliyeti kazanılması, işin doğruluk oranının artması ve maliyetlerin azalması üzere birçok bahiste avantaj sağlıyor” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kardex, yeni pazarlara odaklandı başlıklı makalemizde Depo, Firma ve Şirket hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu