Genel

İdlib’de 1 asker şehit oldu

İdlib'de 1 asker şehit oldu

Ulusal Savunma Bakanlığından, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde denetim ettiği bölgeden, 10 numaralı müşahede noktasına top/havan atışlarıyla taarruz gerçekleştirildiği, bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde denetim ettiği bölgeden, 10 numaralı müşahede noktasına kasıtlı olduğu bedellendirilen top/havan atışları ile taarruzlar gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye süreci tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Akınla ilgili olarak Rusya’nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağırılarak Rusya nezdinde gerekli teşebbüslerde bulunulmuş, akınların en ağır halde cezalandırılacağı iletilmiştir.”

Durumun yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve kedere boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile şanlı Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.” tabirine yer verildi.

Kaynak: AA

Bir önceki yazımız olan Okula başlama yaşı 69 aya çıktı başlıklı makalemizde Eğitim, Hizmet ve İş hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu