Vatandaşlık İşlemleri

En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler

Doğduğunuz, vatandaşı olduğunuz ülkeden herhangi bir sebepten artık ayrılmak istiyor olabilirsiniz. Daha iyi imkanlar, yeni deneyimler, rahat bir hayat herkesim tercihi olabilir. Sizin için para ile vatandaşlık veren ülkeleri ve bu ülkelerin şartlarını araştırdık.

Dominika Dominika 71.000 kişilik nüfusu ile küçük bir adadır. Karayipler’de bulunan bu ada 66 tane şehre sahiptir. Resmi dili İngilizce olan Dominika bugüne kadar toplam 3000 kişiye vatandaşlık vermiştir. Eğer para ile vatandaşlık almak istiyorsanız en ucuz vatandaşlığı size Dominika veriyor. 100.000 dolarlık bir yatırım karşılığında size vatandaşlık veriyor. Dominika İngiliz Milletler Topluluğu’na bağlı bir ülkedir ve bu sebep ile Birleşik Krallıkta hakları mevcuttur. Dominika vatandaşları İsviçre’nin de aralarında bulunduğu 50 ülkeye vizesiz seyahat edebiliyorlar.

Saint Kitts ve Nevis Karayipler’de bulunan Saint Kitts ve Nevis para karşılığı vatandaşlık verme uygulamasını dünyada yapan ilk ülkedir. 51.000 kişilik bir nüfusa sahiptir. Ana dili İngilizce. Saint Kitts ve Nevis vatandaşlık vermek için iki seçenek sunuyor. 250.000 dolarlık bir yatırım yapmak ya da 400.000 dolar değerinde gayrimenkul satın almak. Turizm en büyük gelir kaynaklarından olan Saint Kitts ve Nevis, 2013 senesinde 700.000’den fazla turiste ev sahipliği yapmıştır.

En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler
En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler

Antigua ve Barbuda 400.000 dolarlık gayrimenkul aldığınızda ya da 250.000 dolarlık yatırım yaptığınızda Antigua ve Barbuda vatandaşı olabiliyorsunuz. Bu ülkenin para karşılığı vatandaşlık verme uygulaması 2013 yılında başlamıştır. Ülke 91.000 nüfusu ile iki küçük adadan oluşmaktadır.

Malta Avrupa Birliği’nin tam üyesi olan Malta 500.000 nüfusa sahiptir. Maltaca resmi dilidir fakat adanın geneli İngilizce konuşmaktadır. Malta vatandaşı olabilmek için ülkeye 650.000 euro değerinden bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Vatandaşı olmak için ülkede yaşama zorunluluğunuz yok. Malta pasaportu ile rüm Avrupa ülkelerine seyahat edebilirsiniz.

Kıbrıs 2 milyon Euro karşılığında size vatandaşı olma hakkını veren Kıbrıs, vatandaşlık vererek senede 28 milyon Euro’luk bir gelir elde ediyor. Avrupa Birliği tam üyelerinden olması sebebi ile Kıbrıs pasaportuna sahip iseniz  birkaç Afrika ülkesi dışında her yere vizesiz seyahat etmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler başlıklı makalemizde En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler, En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler Hangileri ve En Kolay Vatandaşlık Alınan Ülkeler Neresi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu