Gezi Rehberi

Bayram tatili dönüş yolunda trafik yoğunluğu

Bayram tatili dönüş yolunda trafik yoğunluğu

Ramazan Bayramı tatilini tamamlayanlar, Ankara’ya irtibat yollarında cumartesi gününden bu yana yoğunluğa neden oluyor.

Araç yoğunluğu nedeniyle trafik akışında aksamaların yaşandığı yollarda, Karayolları ve trafik takımları kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

Takımlar, şoförleri dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

İstanbul, Samsun, Konya ve Eskişehir kara yollarında yaşanan yoğunluk nedeniyle, araçlar epey yavaş ilerliyor. Arızalanan araçlar ve hasarlı kazalardan ötürü vakit zaman araç kuyrukları oluşuyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik takımları de kazalara anında müdahale ederek, bölgede yoğunluğun oluşmasını engellemeye çalışıyor.

Tatil dönüş yoğunluğu kara yollarında olduğu kadar, AŞTİ ve tren garı ile havalimanında da gözleniyor.

Bayram tatili dönüş yoğunluğunun gece geç saatlere kadar süreceği varsayım ediliyor.

Kilit kavşak Kırıkkale’de yoğunluk

43 ilin geçiş noktasında “kilit kavşak” pozisyonunda yer alan Kırıkkale’de de yoğunluk yaşanıyor.

Araç yoğunluğu nedeniyle trafik akışında aksamaların yaşandığı yollarda, kara yolları ve trafik takımları kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

Takımlar, şoförleri dikkatli araç sürmeleri konusunda da uyarıyor. Kayseri-Kırıkkale, Kırıkkale-Samsun ve Kırıkkale-Ankara kara yollarında yaşanan yoğunluk nedeniyle araçlar yavaş ilerleyebiliyor.

Arızalanan araçlar ve hasarlı kazalar da vakit zaman araç kuyruklarına neden oluyor.

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik grupları, kazalara anında müdahale edip, trafik yoğunluğu oluşmasını engellemeye çalışıyor.

Kentte bayram tatili müddetince 20 yaralamalı kazada 54 vatandaşın yaralandığı öğrenildi.

Öte yandan, 43 ilin geçiş, 52 kentin temas noktasında bulunan Kırıkkale’de, dün 100 binin üzerinde aracın geçtiği, bugün ise bu sayının daha da artacağı belirtildi.

Turizm merkezlerindeki yoğunluk devam ediyor

Ramazan Bayramı tatilinde yerli turist akınına uğrayan Güney Ege’nin ünlü turizm merkezleri Bodrum, Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça ile bu ilçelere ilişki yollarında dönüş trafiği yoğunluğu yaşanıyor.

Muğla Valisi Esengül Civelek, Ramazan Bayramı tatilinin son gününde dönüşe geçenlerin yol açtığı yoğunluk nedeniyle oluşturulan trafik denetleme noktalarında incelemelerde bulundu.

Vilayet Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ile Aydın-Muğla, Marmaris-Muğla ve Muğla-Denizli kara yollarındaki uygulama noktalarını gezen Vali Civelek, trafiğin son durumu hakkında bilgi aldı.

Uygulama noktalarında durdurulan araçlardaki çocuklara, Civelek ve Çetinkaya tarafından İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle başlatılan “Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim, Yanılgılı Şoföre Kırmızı Düdük” projesi kapsamında kırmızı düdük, tişört, şapka ve broşür dağıtıldı.

Sohbet ettiği şoförlerden yakın takip, çok sürat ve yanlışlı sollama yapmamalarını isteyen Civelek, trafik işaret ve işaretçilerine uyulmasının kıymetini vurguladı.

Civelek, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayram tatili müddetince trafik kazalarını en aza indirebilmek için vilayet genelinde trafik tertibi ve güvenliğine yönelik önlemleri en üst düzeye çıkardıklarını söyledi.

Kontrollerin artırıldığını, drone’la ve helikopterlerle de havadan kontrol yaptıklarını söz eden Civelek, kentte bayram müddetince olumsuz bir durum yaşanmadığını, gelen ziyaretçilerin konutlarına memnun bir halde döndüğünü kaydetti.

Civelek, Muğla ve ilçelerinde bayram tatili boyunca yaşanan yoğunluktan memnunluk duyduklarını lisana getirdi.

Öte yandan, Ramazan Bayramı tatilinde yerli turist akınına uğrayan Güney Ege’nin ünlü turizm merkezleri Bodrum, Marmaris, Fethiye, Akyaka ve Datça ile bu ilçelere irtibat yollarında yoğunluk devam ediyor.

Trafik polisleri ve jandarma takımları aralıksız alkol ve emniyet kemeri kontrolü yaparken, sürat limitinin üzerinde seyreden araç şoförlerine cezai süreç uyguluyor.

Kaynak: AA

Bir önceki yazımız olan Güney Ege'de yerli turist turizmciye bayram ettirdi başlıklı makalemizde Bayram, Bodrum ve Tatil hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu