Vatandaşlık İşlemleri

Avustralya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

AVUSTRALYA VATANDAŞLIĞI

Avustralya vatandaşlığı dünya üzerinde en çok istenilen vatandaşlık haklarından biridir. Yurtdışında yer alan tüm ülkeler kişilere birçok farklı imkan sunmaktadır. Özellikle iş kolları arasında büyük şirketlere sahip olan ya da refah seviyesi yüksekliği ile dikkat çeken ülkelerde yaşamak herkesin hayalleri arasındadır. Bu ülkeler arasında önemli bir yere sahip olan Avustralya’da ülke içerisinde yaşayan herkese farklı imkanlar sunmaktadır. Sunduğu imkanların yanı sıra Avustralya bünyesinde yer alan tarihi güzellikleriyle de sizleri kendisine çekmeyi başarmaktadır. Avustralya vatandaşı olmak istiyorum, demeniz halinde yapmanız gereken bazı prosedürler yer almaktadır. Ülkeler vatandaşlık konusunda oldukça dikkatli olması nedeniyle, Avustralya vatandaşı olmak istiyorum cümlenizi gerekli belgeler ve istenilen koşullara uyarak doldurmanız gerekmektedir.Peki nasıl Avustralya vatandaşlığı alınır?

Nasıl Avustralya Vatandaşlığı Alınır?

Avustralya vatandaşı olmak istiyorum, ne yapmalıyım? Gibi sorularınıza ilk olarak nasıl Avustralya vatandaşlığı alınır soru ile başlamalısınız. Avustralya vatandaşlığı da diğer ülkelerin vatandaşlığı gibi kolay bir şekilde alınmamaktadır.

  • Çalışma ve tatil vizesi ile birlikte gittiğiniz Avustralya da iyi bir iş bulmanız ve işinizde sevilmeniz halinde sizlere orada çalışmanız için Avustralya vatandaşlığı verilecektir.
  • Nasıl Avustralya vatandaşlığı alınır? Sorusuna eğitim alarak vatandaşlık alabileceğiniz bilgisi verilmektedir. Dil okulu ya da sertifika programları sırasında yar zamanlı çalışma hakkınız vardır. Çalışılan yerde kalmanız istendiğinde sizlere program bitiminde bir süre sonra Avustralya vatandaşlığı alabilirsiniz.
  • Yüksek lisans programları Avustralya’da eğitim aldığınız süre içerisinde çalışma izni verilmektedir. Yüksek lisans programları dahilinde çalıştığınız şirket size orada kalmaya devam etmenizi teklif edebilir. Bu şekilde çalışma izniniz uzayarak bir süre sonra Avustralya vatandaşlığı alabilirisiniz.

Bu üç madde eğitim ve özel vize ile birlikte Avustralya vatandaşlığı alabileceğiniz konuları içermektedir. Bu maddeler dışında aşağıdaki konuları gerçekleştirerek de Avustralya vatandaşlığı alınabilir.

  • Göçmenlik başvurusu yaparak
  • Avustralya vatandaşı olan biriyle evlenerek
  • İltica başvurusu yaparak

 

Bir önceki yazımız olan Bulgaristan Çifte Vatandaşlık Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde Bulgaristan Çifte Vatandaşlık Nasıl Alınır, Doğum ile Bulgaristan Vatandaşı Olunur mu? ve Göçmenlik ile Bulgaristan Vatandaşı Olunur mu? hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu